Banner
Raja Yoga
Raja YogaRaja Yoga  zihnin eğitimine vurgu yapar. Nefesi (pranayama), içe çekilişi (pratyahara), duruşları(asanalar)  meditatiflik için yani  zihni düşüncelerden arındırmak ve anı yakalamak için kullanılır. Zihinde düşüncelerin söz konusu olmadığı bu bilinç durumunda ne geçmiş nede  gelecek, sadece ve sadece şimdi vardır. Zaman ve mekanın olmadığı sonsuz şimdinin içinde ise, yalnızca “Ben” bilinci vardır.

Zihin yoluyla elde ettiğimiz bütün mutluluklar geçiçi ve kısa sürelidir, doğa tarafından kısıtlanmıştır. Tıpkı gölün yüzeyi dalgalarla çalkalandığında dibinin görülememesi gibi, zihinde dalgalanan düşünce, istek ve arzular ile öz'ü de görmek mümkün olmaz. Uzun süreli mutluluğa ve gerçek huzura ulaşabilmenin yolu; zihni berraklaştırıp ötesine geçmektir.

Böylece "yanılsamalı" yaşantı gerçeğe dönüşür. Zamanın, mekanın ve nedenselliğin var olmadığı bu gerçek durum; tanık olmaktır, özgürlüktür, duyarlılıktır, sessizliktir, uyanıklıktır, yaratıcılıktır, farkındalıktır, anlayıştır, keyiftir...
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- PrayanaYOGA Nedir?
- Anne Bebek Yogası Nedir?
- Gençlik Yogası
- Mat Pilates
- Temel Yoga (Başlangıç - Orta - İleri)
- Zayıflama İçin YogaFit
- +50 Üzeri Yoga
- Hamileler İçin Yoga
- Çocuklar İçin Yoga
- Kişiye Özel Yoga
- Nefes Teknikleri
- Meditasyon
- Artistik Yoga (Vinyasa)
- Ashtanga Yoga
- Traditional Hatha Yoga
- Integral Yoga
- Yoga Terapi