Banner
Yoga Terapi
Yoga TerapiYoga Terapi; modern tıp ile geleneksel yoganın bir arada olduğu yeni bir disiplindir. Yoga Terapi ile hem bireysel ihtiyaçlara göre yoga pratikleri adapte edilebiliyor hem de tıbbi gereksinimler göz önünde bulunduruluyor.

Yoga Terapi İnsan gelişim ve dönüşümüne Fiziksel, zihinsel ve ruhsal katkı sağlamakta ve böylece basamak basamak ihtiyaçları karşılanan kişinin  yükselmesine olanak vermektedir.
Yoga ne yalnızca fiziksel bir aktivite ne de bağdaş kurup oturmaktan ibaret değildir. Yoga yapan kişinin dışa dönük aktivitelerinde iyi olması beklenirken aynı zamanda içe dönük Özsel benliğinde de iyi olması gerekir. Ruhsal sağlık varoluşun doğasında vardır. Ve içteki hissellik unutulmuş, körelmiş, yok olma noktasına gelmişse ruhsal sağlıktan söz edilemez. Yaradılışın kendisi uyum, ahenk ve kontrast dolu bir harmonidir.
Fiziksel. Zihinsel ve ruhsal bütünlüğünü kaybetmiş bir kişi kendi içinde savaşı, acıyı, nefreti deneyimlerken negatif kısır döngülerine bir anlam veremeyecek ve sosyal hayatta ahenk yerine çatışmayı, rekabeti deneyimleyecektir.
Yoga Terapi beden ve zihin birleşmesin kolaylaştırarak hayatla uyum içinde akmamıza yardımcı olur. Ve sizi spiritüel doğanıza yaklaştırır. Bedenin kendi içindeki şifa kaynaklarını harekete geçirir ve bedendeki çeşitli sistemlerin düzgün çalışmasına yardımcı olur.
Yoga Terapinin etkinliği üzerine yapılmış ve sayısı artarak yapılmakta olan pek çok çalışma bize olumlu etkisi ile ilgili kanıtlar vermektedir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- PrayanaYOGA Nedir?
- Anne Bebek Yogası Nedir?
- Gençlik Yogası
- Mat Pilates
- Temel Yoga (Başlangıç - Orta - İleri)
- Zayıflama İçin YogaFit
- +50 Üzeri Yoga
- Hamileler İçin Yoga
- Çocuklar İçin Yoga
- Kişiye Özel Yoga
- Nefes Teknikleri
- Meditasyon
- Artistik Yoga (Vinyasa)
- Ashtanga Yoga
- Raja Yoga
- Traditional Hatha Yoga
- Integral Yoga