Banner
Nejla Ceylan ÖZVEREN ile Çakra Aktivasyon Dersi
Yapılan birçok bilimsel araştırmada, çakraların vücudumuzdan salgılanan hormonların yöneticileri olan endokrin bezleriyle bağlantılı olduğunu kanıtlamış durumda.

Çakralar makinanın dişlileri gibi birbirleriyle uyum içinde çalışmalıdır. Aksi takdirde dengenin sağlanması mümkün olamaz. Konuya ister bilimsel olarak, ister spİritüel olarak yaklaşalım duygu, düşünce ve hormonlarımız bizi yönetir. Bu gerçeği kabullenmemiz gerekir. Ancak insan yaradılışı itibariyle bunları kontrol edebilecek şekilde tasarlanmış bir varlıktır.
Çakralar normal hızlarında döndüklerinde endokrin bezlerimizin de çalışması olması gerektiği gibi olur. Peki çakraların hızını etkileyen ve dönüş hızlarını azaltıp endokrin bezlerini olumsuz etkilemesine neden olan şey nedir? Aslında her bir çakranın kendisine göre ayrı bir sebebi vardır.Kapasitesinin üstünde çalışan bir çarka merkezi de önemli kişilik sorunlarına sebep olabilmektedir.

Fiziksel ve Zihinsel yansımalarımızın derinden etkilediği Enerjisel Temassızlıklar, Çakra merkezlerini bloke ederek tıpkı bir binanın elektrik akımı ile aydınlanmasını sağlayan kablolar gibi bedenimizi enerjisel olarak saran suptil yolların sık sık bu temassız noktalarda sağlık sorunları ile baş göstermesine sebep olmaktadır. Bu yalnızca fiziksel değil ruhsal olarakta kendini hastalıkla ifade ediş şekli olarak düşünülebilir.

Çok derin bir konu olmakla birlikte başlıklar ile  7 ana çarka;

1. Çakra – Muladhara(ÖZGÜVEN)
2. Çakra – Svathisthana(YARATICILIK/HAZ)
3. Çakra – Manipura(İÇSEL GÜÇ/İRADE)
4. Çakra – Anahata(KOŞULSUZ SEVGİ)
5. Çakra – Vishuddha(DÜRÜST İFADE)
6. Çakra – Ajna(SEZGİ/ÖNGÖRÜ)
7. Çakra – Shashrara(BİRLİK/TEKLİK)

Çakra merkezleri kapasitesinde çalıştığında fiziksel düzlemde endokrin sistemi dengeli çalışarak ,zihnin beden ile ve bedenin zihin ile bağlantısı pozitif bir dönüşüm yaşayacaktır.Zihinsel iyilik halini fiziksel sağlıktan bağımsız düşünmek söz konusu olamaz.Sağlıklı düşünce ve duygu durumu eylemlerin tepkisel dışa vurumu olan kişiliğimizi pozitif yönde geliştirerek farkındalık kazanmaya yardım edecektir.Ruhsal gelişim için enerji merkezlerinde yükseliş başlayacak ve madde düzeyin ötesinde manevi düzeye karşı aydınlama bir uyanış hali deneyimlecek ve varoluşa duyulan merak ile yürünecek keyifli bir yol belirecektir.Sınırlı algının ötesinde bir deneyim için sizleride çalışmamıza bekleriz.