Banner
YOGAFİT
Forma girmeye hazır mısınız?

Öyleyse YogaFİT ile hem bedensel olarak forma girin hemde yeme alışkanlıklarınız düzene girsin..

Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki yeme dürtüsüne sebep olan en önemli hormon insülin salgısında ki direnç ve endokrin sistemindeki  dengesizliklerdir.Tüm bedeni hormonal olarak içten ve uygulanan özel egzersiz programı ve nefes birlikteliği ile dıştan onaran ve yeniden yapılandıran dersimize formda kalmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Eklemler, özellikle omurga, rahatlayarak esner, gerginlik atılır ve sağlıklı hale gelerek bedenin genel duruşu düzelir. Uygulanan doğru nefes teknikleri sayesinde nefes normale geri dönerek, sinirler gevşeyerek stres giderilir ve bu sayede de stresten kaynaklanan yeme dürtüsü kontrol altına alınır. Kasları katılaştıran, gerginleştiren laktik asit serbest bırakılarak eklem ağrıları, kramplar giderilir. Etkin duruşlar ile iç organlara masaj yapılır ve sindirim canlanır. Serotonin (mutluluk hormonu) azlığı iştahı arttırır ve şişmanladıkça vücudumuzda serotonin azalır. Serotonin azaldığında iştah artar özellikle karbonhidrat içeren besinler yenir bu durumda vücutta insülin hormonunda dengesizlikler yaratır.

Yüksek insülin seviyesi ise yağ hücrelerinin enerji kaynağı olarak kullanımını engeller, bu dafazla kilo alımına yol açar. Oysa yoga ile vücut serotonini kendisi üretir.

Farkındalık artığından dolayı yemek seçimleri sağlıklı hale gelir ve mideye zararlı atıkların gönderilimi kontrol altına alınarak zayıflama kolaylaşır.