Emzirme Danışmanlığı

ana sayfa / Emzirme Danışmanlığı
geri dön

HIZLI ERİŞİM

Emzirme Danışmanlığı
Emzirme Danışmanlığı sağlık sistemi içerisinde bir alt dal olup mutlaka sağlık personeli tarafından uzmanlığı alınarak uygulanması gereken bir branştır.

Bir emzirme danışmanı dilediğiniz takdirde, size evinizde ziyaret edip, evdeki güvenli emzirme koşullarını oluşturur. 1 saatten biraz fazla süren ziyaret süresince uygulamalı eğitimlerle sizi emzirme konusunda destekler.

Emzirmeyle ilgili yaşadığınız her güçlükte size yardımcı olur ve destekler. Anne sütü azlığı/yetersizliği, aşırı süt yapımı, meme ucu ağrısı, meme başı çatlağı, meme ucu yarası/kanaması, meme kanalı tıkanıklığı, mastit, mantar, bebeğin yetersiz kilo alması, sürekli uyuyan bebek, sarılıklı bebek, mama kullanımı, memeyi red eden bebek, ilaç kullanan anneler, çalışan anneler, çoğul gebelikler ve erken doğan bebekler, biberona alışmış bebek, içe çökük ya da düz meme başı, ikiz bebek emzirmesi, büyük çocuk emerken yeni bebeğin emzirilmesi, memeden ayırma gibi herhangi bir nedenle emzirme danışmanına başvurabilirsiniz.

Herhangi bir sorun olmasa dahi, doğru emzirme pozisyonu ve tekniğinin meme ucu yarasından koruyan en önemli faktör olduğunu unutmayınız. Sadece doğruları öğrenmek için bile danışmanımızı arayabilirsiniz.