Yetişkinler için Hamak Yoga

geri dön

HIZLI ERİŞİM

Yetişkinler için Hamak Yoga

Tüm dünyada ilgi gören Hamak Yoga özel kumaştan belli ölçüler ile tasarlanmış yoga asana deneyiminizi bambaşka bir boyuta taşıyan eğlenceli, kolay ve etkili bir tekniktir.

Hamak Yoga (antigreavity) olarak da bilinen teknik  mat yogadan en büyük farkı, omurganızdaki baskıyı azaltmasıdır. Örneğin aşağı bakan köpek ya da köprü hareketleri, omurganızdaki baskıyı azaltır ve rahatlamanızı sağlar. Böylelikle gün boyu omurganızı zorlayan baskıdan kurtulur, büyük bir rahatlama yaşarsanız.

Yerçekimsiz havada pozların etkileri muazzamdır.

Çekme kuvveti olarak tanımladığımız askılar yardımı ile sizin kendi ağırlığınızı, hiçbir destek almadan, tamamen kendi kas gücünüzle kaldırabilme beceriniz hızlı ilerleme sağlar.

Hamak yoga yaparken kullanılan özel kumaş hamaklar, vücudunuzu destekler ve kaslarınıza zarar vermeden esnemenize yardımcı olur. Hamağın verdiği destek sayesinde çok daha güvenli bir şekilde esneme hareketleri yapabilir, verimli bir yoga deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yogaya yeni başlayan öğrenciler, kullanılan hamakların verdiği fiziksel destek sayesinde postürleri üzerinde çalışabilir ,hızlıca esneyebilir ve kaslarını güçlendirebilir.